French Oje Nasıl Yapılır?

0
1765

French Oje Nasıl Yapılır?

Asil görünümü ile elinizin güzelliğini ön plana çıkarmak için french oje vazgeçilmezlerdendir.  Hem kullanımı hem de görünümü ile herkesin gözü üzerinizde olacak.  Yapımı göründüğü gibi zor değil.  Eliniz alıştığı zaman kısa bir süre de yapmaya başlarsınız.

Her zaman kuaföre gidecek zaman olmuyor. Bu yüzden french yapmayı öğrenmenizde fayda var. O zaman adım adım tırnaklarınızı güzelleştirmenin yolu şu şekilde; en kolay yolu avucunuzun içine beyaz ojeyi dökün ve tırnağınızın şeklinde ojeyi çevirin. Her tırnağınıza ayrı ayrı uygulayın.  Dikkatli adımlar ile güzel görünümü yakalayabilirsiniz.

French yapmadan önce şunlara dikkat etmenizde fayda var hanımlar. Manikürlü tırnaklarınızın uzunluğu önemli uzunluk parmağınızı geçmemeli.  Tırnağınızın ucundaki beyaz oje ile tamamına sürdüğünüz oje birbirine karışmamalıdır. Ve dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta da frenche başlamadan önce tırnaklarınızda oje kalıntısı kalmayacak şekilde temiz olmalıdır.

Frenci yaparken diğer tırnaklarınıza bulaşmasını  önlemek için parmak aralarına pamuk koyabilirsiniz. Eczanelerde satılan french bantlarını alarak da french uygulamasını yapabilirsiniz. Tırnak uçlarınıza koyu renkteki beyaz ojenizi sürün dilerseniz iki kat da uygulayabilirsiniz.  İyice kurumasını bekleyin.  Kalan tırnaklarınıza beyazın görünümünü arttırmak için çok açık renkteki pembe ojeyi sürün.

Kuruyunca üzerine parlatıcı sürün ki hem bozulmayı önler hem de parlaklığı arttırıp daha güzel bir görünüme yardımcı olur. French uygulaması yaparken tırnaklarınıza minik benekler ile farklı görünümler verebilirsiniz. Tamamen size kalmış bayanlar J haydi bayanlar bakımlı eller için frenchli tırnaklar J