Kapalı havalar için makyaj önerileri

0
1475

Hava kirliliğinin en çok yaşandığı kış mevsiminde cilt daha soluk ve sağlıksız görünür. Ruh hastalıklarının en çok arttığı ve depresyonun yaygınlaştığı soğuk günler artık kapımızda. Yaz aylarındaki canlı, neşeli ve aktif insanlar karamsarlaşmaya ve ışıltılarını kaybetmeye başladılar. Ruhu olduğu kadar fiziksel olarak da ciltte solgun bir görünüm yaratan kış aylarında güzelliğinizin gölgelenmemesi için bir takım makyaj hilelerine başvurabilirsiniz.

Cildinize ve ten renginize uygun bir fondöten kullanmak çok önemlidir.

Fondöten cildinizin olması gereken homojen görünümüne ulaşmasını sağlayan bir makyaj ürünüdür. Fondöten kullanırken dikkat etmeniz gereken fondötenin cilt renginizden bir ton açık olmasıdır. Fondöten renklerine bakacak olursak yeşil fondöten, ciltteki kızarıklıkları gizlemek için, Mor fondöten cilde ışıltı vermek için, Beyaz fondöten cilt rengini açarak porselen gibi pürüzsüz bir görünüm vermek için, Bronz fondöten hafif bir sedef havası yaratarak cilt havanızı iyileştirmek için kullanılmalıdır.

Kış aylarında allık kullanımı önemlidir.

Kış aylarında kullandığınız allığın tonlarının çok da pembe olmamasına dikkat etmelisiniz. Soğuk nedeniyle cildinizin görüntüsü normalden biraz daha pembe olacağı için mat renklerde allı kullanmanız daha uygun olur. Allığınızı kalın bir fırçayla hafif dokunuşlar yaratarak güneş pudrası ile birlikte sürmeniz. Makyajınızı hafifletmiş ve iyice yerleşmesini sağlamış olur.

Makyajla kiraz gibi dudaklara sahip olabilirsiniz.

Dudak kalemiyle dudak çevrenizin belirlenmesi, yüzünüzün yorgunluğunun da belirlenmesi anlamına gelmektedir. Dudak kalemi kullanmadan rujunuzu fırça yardımıyla dudak köşelerinden başlayarak sürebilirsiniz. Dudaklarınıza fırça yardımıyla rujun kullanılması hem rujun kalıcılığını artırır hem de dudak üzerinde rujun homojen olarak dağılmasını sağlar.

Göz makyajınız tarzınızı belirler

* Güzel ve kaşlarınızın rengine ve yapısına uygun bir kaş fırçası yardımı ile kaşlarınızı tarayarak şekillendiriniz.

* Göz kapaklarınıza, krem, beyaz ya da açık sarı renkleri tercih edebileceğiniz açık renk bir far sürün.

* Göz kenarlarınıza hafif sedefli kendinizin belirleyebileceği bir renkte gölge tonuyla parmak uçlarınızla renk geçişleri yaratın. İnce uçlu bir fırça yardımıyla da göz kapaklarınızın kenarlarından üstlerine doğru bir renklendirme yapın.

* Hafif bir rimel ile kirpiklerinizi canlandırın. Kış mevsiminde koyu renk makyajlar sizin olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize neden olur. Hafif tonlarda makyajları tercih etmelisiniz.