Kaş Nasıl Alınır?

0
1096

Kaş Nasıl Alınır?

Her bayanın yüzünde ilk dikkat çeken yerler gözler ve kaşlardır. Eğer kaşlar temiz ve alınmış bir görünümde isse yüzünüze berrak bir ifade kazandırır. Kaşlarınız çabuk çıkıyorsa veya kuaföre gidecek vaktiniz yoksa doğru yerdesiniz. Şimdi sizlere kaşlarınızı nasıl kendiniz alırsınız anlatacağım.

Birde kuaförlere güvenmiyor ve kendi kaşınıza kendiniz şekil vermek istiyorsanız kaşlarınızı rahatlıkla alabilmeniz gayet mümkündür. Buğulu ve etkileyici bakışlara sahip olmak için kaşların alınış biçimi çok önemlidir. Sizle hangi kaş biçiminin size en çok yakıştığına karar verdikten sonra kaşlarınızı almaya başlayabilirsiniz.

Adım Adım Kaş Alma Yöntemleri

  • Öncelikle kaşlarımızı almadan önce makyaj temizlemede kullandığımız pamuk ile ılık su kullanarak kaşlarımızı güzelce temizliyoruz.
  • Kaş fırçası yardımıyla kaşlarımızı yukarı doğru tarayıp uzun ve renksiz görünümdeki kılları yavaş ve dikkatlice kesiyoruz. Ama sakın derin inmeyin kaş yapınızı bozabilirsiniz.
  • Yüzünüzün şekline göre kaşlarınızı çıkış yönüne doğru cımbız ile kaşları almaya başlayın. Kaş ile göz arasındaki fazlalık görünümü veren kılları ise eğer biliyorsanız iple alın. Yoksa cımbız ile devam edin. Bazı hanımlar ağda bantları da kullanmayı tercih ediyorlar.
  • İşte bitti! Kaş almak bu kadar kolay! Rahatlamak için ılık su ile temizleyin ve nemlendirici krem kullanarak masaj yapın.
  • Tüm bunlara rağmen kaşlarınızı beğenmediyseniz ve eğer kaşlarınızın şeklinin bozulduğunu düşünüyorsanız hemen bir kuaförden yardım isteyin.