Sivilce İzlerine Kesin Çözüm Önerileri

0
1251

Sivilce İzlerine Kesin Çözüm

Cilt güzelliğine düşkün olan hanımların en büyük dertlerinden biri ciltteki sivilce lekelenmeleridir.  Bunun için ilk basta doktorunuza cilt lekeleriniz için ve alerjik reaksiyonlar gösterebilirliği açısından bu maddeleri kontrol ettirmenizi ve daha sonra yazımızdakileri uygulamanızı öneririz.

Sivilce izlerinin oluşum süreçleri farklı olabilir. Kimi ciltlerde hiç leke kalmadan sivilce geçebilir. Ama bazı ciltlerde gerek kişisel hatalar nedeniyle gerek sivilce tipinin yapısından lekeler kalıcı olmaya kadar gidebilir.

Bakım deyince akla ilk gelen doğal ürünlerden biri salatalıktır. Kullanımı hem kolay hem ferahlatıcıdır.  İçerdiği antioksidanlar sayesinde cildinizi korur ve yumuşatır, kızarıklıkları geçirir. Maske olarak yüzünüze dilim dilim keserek uygulayabilirsiniz.  Bir diğer bitkisel ürün ise elma sirkesidir. elma sirkesi cildinize oldukça faydalı olacaktır. Sivilce sorununuza kesin çözümlerden biridir.  Bunun dışında yumurta akı birçok rahatsızlığa iyi geldiği gibi sivilce lekelerinde de oldukça etkilidir. İçerdiği protein açısından da cildi besleyecektir. Bir diğer unsurda bal ürünüdür.  Balın doğal olmasına özen gösteriniz bu sayede cildiniz tahriş olmayacaktır. Kullanımını açıklayacak olursak balı doğrudan ince bir sürüş tekniğiyle sivilce izlerinizin üstüne sürebilirsiniz. 10dakika bekletip su ile bölgeyi temizledikten sonra işleminiz bitecektir. Haftada bir iki kez kahve telvesi ile yüzünüze masaj yaparak maske yaptığınızda cilt lekelerinize çok iyi gelecektir.  Bunların dışında yüzünüzün temizliğine çok önem göstermeniz gerekecektir. Düzenli yüz temizliğinizi yaptıktan sonra hemen ardından nemlendirici kremler kullanmanızı öneririz. Bu sayede cildiniz gerekli nemi almış olacak dışarıdan gelen bakterilere etkilere kendini kapatacaktır. Umarız yazımız faydalı olmuştur.