Siyah Saça Uygun Makyaj

0
1207

Hangi saç rengine hangi makyajın uygun olduğunu öğrenip kendinize yakışan makyajı yapmak istemez misiniz? Bunu yapmak çok basit! İpuçlarını takip edin…

Eyeliner

Esmerler, sarışınlar ve kızıllar kadar makyaja önem vermezler. Fakat herkes maskara kullanarak büyük ve dolgun kirpiklere sahip olmak ister. Bunu yapmak için tek ihtiyacınız olan eyelinerdir. Eyeliner kullanımı kaşlarınızı ve göz çevrenizi belirginleştirip, dikkat çekici bir hale getirecektir. Siyah saçlı bayanlar için göz çevresinin gizemli görünmesini sağlamak istiyorsanız eyeliner kullanmanız şarttır.

 

Siyah saçlar için Göz makyajı nasıl olmalıdır?
Gözlerinize dikkat çekici bir görünüm kazandırmak için çekik makyaj yapmalısınız. Ayrıca ışıltılı renkler kullanıp çarpıcı bakışlar elde edebilirsiniz. Renk seçimi olarak mor ve yeşil tonlarıyla ışıltılı bir görünüm yakalayın.
Siyah saçlar için ruj seçimi nasıl olmalıdır?

Siyah saçlı bayanların kullanması gereken ruj renkleri arasında kırmızı ön planda olmalıdır. Pembe ve açık renkler daha çok sarışınların kullanımına uygundur ve siyah saçlı esmer bayanlar b tonları tercih etmemelidir.  Bunların yanında karadut ve bordo tonları da esmerler için çok güzel seçimler olacaktır. Bu renklerle göz kamaştırıcı bir görünüm hazır olun.

Koyu saçların kaşları nasıl olmalıdır?
Hafif kalınlıktaki kaşlar en uygun olan kaş olacaktır. Bu kaşlar üzerinde vurgulayıcı kullanmak daha düzgün bir görünüm için idealdir. Eğer aşlarınız aralıklı ise boşlukların arasını bir kalemle doldurmalısınız. Bunun için kaş farı da kullanabilirsiniz.