Ten Rengine Göre Ruj Seçimleri

0
1407

Ten Rengine Göre Ruj Seçimleri

Dudaklar makyaj da ki en önemli ayrıntıdır. Ruj seçerken ten renginize göre ruj seçmelisiniz.  Beyaz tenli bir bayan iseniz; dikkat edilmesi gereken bir tendir.  Bu yüzden ön planda şu renkler olmalıdır; kırmızı, bordo ve koyu olan pembe rujlar size yakışacak en güzel renklerdir. Çok beyaz bir ten renginiz var ise kırmızı ruj tam size göre…  Ve küçük bir sır veriyim mi? Beyaz tenli bayanlar rujlarının üzerine parlatıcı sürdüklerinde daha güzel bir görünüme kavuşursunuz.

Ten renginiz buğday rengi olanlardansanız; mor, bordo ve açık pembe rujlar tam size göre.  Dudaklarınızın ön planda olmasını istiyorsanız mercan, açık kahve ve morun tonlarını kullanabilirsiniz. Eğer esmer tenli iseniz de özellikle parlak renkli rujlardan uzak durmalısınız. Esmer tenlilerin tercih etmesi gereken renkler; fuşya, pembenin açık renkteki tonları, turuncu ve açık kırmızı rujlar sizin daha dikkat çekmenize yardımcı olur.  Seksi bir görünümü seven bayanlar açık kırmızı ruj sürerek bunu sağlayabilir.

Esmer olmasınız bile yazın bronz bir tene kavuşmuş iseniz turuncu ya da fuşya sizin renginiz olmalı.  Ayrıca ruj renginizi seçerken gözlerinizi de göz önüne alarak tüm makyajınızla uyumlu olmasını sağlamalısınız.  Güzel bir görünüme sahip olmak zor değil sadece kendinize yakışan renkleri bilmeniz e doğru bir şekilde makyaj yapmanız yeterlidir. Sizin ten renginiz hangisi? Hangi renkleri kendinize yakıştırıyorsunuz?

Bir önceki yazımız Uzun kuyruklu gelinlik modelleri ni burada bulabilirsiniz.

1 Yorum