Yaz Makyajı Nasıl Yapılır ?

0
1530

Makyaj kadınların var olan güzelliklerini daha fazla göz önüne çıkaran ve çok uzun yıllardır kadınlar tarafından uygulanan en önemli kozmetik yöntemlerindendir.

yaz makyajı
yaz makyajı

Ancak kadınlar tarafından makyajla ilgili genelde az bilinen bir gerçek vardır ki bu da makyajın bir yıl boyunca mevsimsel değişikliklerin göz önüne alınmadan aynı şekilde uygulanmasının cilde önemli ölçüde zarar vermesidir. Biz de sizler adına yaz aylarının yaklaştığı önümüzdeki günler için yaz makyajının nasıl yapılması gerektiğini tüm incelikleriyle araştırdık.

yaz makyajı 2015
yaz makyajı 2015

Öncelikle yaz demek güneşe daha fazla maruz kalmak demek olduğundan yaz mevsiminde cildinizi güneşin zararlı etkilerinden koruyacak bir nemlendirici kullanmanız gereklidir. Ayrıca yaz aylarında cildinizin temizliğine yeterince önem vermeniz, çok yoğun makyaj uygulamasından kaçınmanız ve cildinize nefes aldıracak bir makyaj tercih etmeniz de oldukça önemli maddelerdir. Çünkü yaz aylarında cildinizdeki gözeneklerin nefes alması zorlaşır ve uyguladığınız yoğun makyaj cildinizde daha çok sivilce, akne veya leke oluşmasına neden olabilir.

trend gece makyajları
trend gece makyajları

Bunların yanında makyaj ürünlerinizi cilt yapınıza uygun, içerisinde tıpkı güneş kremlerinde olduğu gibi koruyucu madde bulunduran ürünlerden tercih etmeniz de güneşin cildinize yaptığı yıpratıcı etkisini azaltacaktır. Yaz mevsiminde uygulayacağınız makyaj için renk tercihlerinizi ise kışın kullandığınız pastel ve mat tonlardan ziyade yaza uygun renkli ve canlı tonlardan yana kullanmanız makyajınızı daha etkili ve çekici kılacaktır.

moda makyaj
moda makyaj
gece makyajı
gece makyajı