2015’in En İyi Takı Trendleri

0
1132

Takı deyip geçmemek lazım…

Günlük hayatta seçtiğimiz takılar aslında rastgele yaptığımız tercihler değildir. Aslında bizim hayata bakış açımızı ve duruşumuzu simgeler. Gelin bakalım, takı stilimiz bizim hakkımızda neler söylüyormuş…

Herkesin kendine özgü bir aksesuar stili var. Kimi hippi hayatını ve bu hayatın verdiği rahatlığı sever ve bu doğrultuda aksesuarlarını belirler. Kimisi ise gösterişten hoşlanır. Büyük ve parıltılı takılar tam da onun istediği gibidir. Yahut bazıları da sade bir tarza sahiptir ve bu sadelik içinde takılarını seçer. Her ne olursa olsun, takılar öyle ya da böyle takan kişinin aslında hayata bakış açısını, stil felsefesini yansıtır. Yani aslında öyle rastgele seçilmiş değillerdir. Algımız bizi istediğimiz takılara yöneltir.

Öte yandan takılar, kişiliğimizin tüm yönleriyle ifade etme aracıdır bir nevi. Estetik bir görünüm sunarken de takan kişinin hayatla olan bağını da simgeler. Yani aslında takı deyip geçmemek lazım. Kısacası şöyle de söyleyebiliriz; etnik takılar takanın doğa dostu, özgür ruhlu olması, sade takılardan yana olanın da minimalist bir çizgiye sahip olduğunu göstermesi gibi….

Peki bakalım hadi, takmaktan sıkılmadığımız ve bir kutu dolusu bu takılarımız bizim hakkımızda neler söylüyormuş…

ETNİK TAKI SEVENLER:

Etnik takıları seven ve bu takı modellerini almadan duramayan kişileri her zaman meraklı, korkusuz, maceracı, sezgisel olarak tanımlayabiliriz. Siz tam bir macera tutkunusunuz. Ve dünyanın keşfedilmeyen her bir bölgesini önce siz keşfetmek istiyorsunuz. Bu yüzden de bağımsızlığı seviyorsunuz ve bu sevginizi takı ve aksesuarınıza yansıtıyorsunuz. Bir de tabii rengarenk bir kişiliğiniz var. Bu renklilik takı stilinizin de başrolünü oluşturuyor.

PARILTIYA AŞIK OLANLAR:

Parıltılı takıları tercih edenler için ‘Feminen sevgili’ diyebiliriz. Eğer siz de parlak takıları seviyorsanız o zaman her zaman ışıltılı bir aşkın kadınısınızdır. Cesur, kendinden emin duruşunuzla tüm hayran  gözleri üstünüze çekmek gibi bir güce sahipsiniz. Klasik veya modern her türlü ışıltılı takı sizin için yaratılmış adeta. Kısa ve öz; aşk kadınısınız.

BOHEM FISTIK:

Bohem takılar bu senenin de favorisi. Trend olsun ya da olmasın bohem tarzı benimseyen kişileri analiz edersek: Özgür ruhlu ve sıra dışı bir yaratılışa sahipsiniz. Doğaya aşıksınız bunun yanı sıra sanatsal estetiğinizle mükemmel bir duruşa sahipsiniz.  Kural tanımazsınız. En mutlu olduğunuz yer doğanın kalbidir. Kumsalda çıplak ayaklarla yürümek sizi çocuklar gibi mutlu edebilir. Çiçekler sizin için önemlidir. Bu yüzden de saçınızda çiçekleri özgürce dans ettirirsiniz.