Diyet öncesi şişkinliği azaltan ipuçları

0
1144

Diyete başlayacağız fakat vücudumuz buna ne kadar hazır. Pek hazır değil çünkü her gün kendimizi daha fazla şiş hissediyoruz. O zaman önce vücudu diyete hazırlamalı ve şişliği azaltan önlemler almalıyız

Sağlıklı kilo vermenin ilk koşulu iyi bir motivasyondan geçer. İyi bir motivasyon da ancak kararlı bir bünye ile beraber gelir. Bu noktada diyete başlamadan önce kendimizi hazırlamalıyız.

Şişkin bir karın, dolgun yanaklar kimi zaman zayıflama isteğimizi de düşürür. Halbuki bilmeliyiz ki şişkinlik sadece kiloyla meydana gelmez. Zaman zaman yediklerimiz yahut yanlış yapılan hareketlerimiz de şişkin bir vücuda sahip olmamıza sebep oluşturabilir. Bunun içinse bazı ufak tefek önlemler almamız şart. Sonra ise diyetimizi de uyguladığımız da kapanmayan pantolon düğmeleri, usulca yerine oturacaktır. Bu noktadan sonraysa kafamız rahat, ruhumuz hafif ve vücudumuz da en ince haline alacak.

Peki neler olabilir bu önlemler? İşte sizin için birkaç tüyo hazırladık. Hadi bakalım kadınlar, zayıflamaya karar verdiyseniz önce işte bu küçük önlemleri alarak başlayın…

  • Sabahları mutlaka kalktığımızda bir bardak limonlu sıcak su içmeliyiz. Bu karışım sabahları sindirim sistemimizin uyanmasına ve harekete geçmesine yardımcı olacaktır.
  • Ovv, süt mü? Evet süt çok yararlı bir içecektir. Lakin sabahları süt ve süt ürünlerini tüketmemeye özen gösterelim. Çünkü şişkinliğe sebebiyet verebilir.
  • Egzersiz hareketlerinden asla vazgeçmemek. Mümkünse, imkanınız varsa sakin ve faydalı yoga hareketleri… Diyet öncesi şişkinlik azaltmak için diyetisyenlerin önerileri de bunlara paraleldir.

Eğer bu önlemleri alırsanız ve doktorunuzu, diyetisyeninizi iyi dinlerseniz emin olun şişkinlik gibi problemlerle karşılaşmadan rahat ve hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.