Erkekler İçin Babet Çorabı Modası mı geldi?

0
2611
gri erkek babet çorabı

Olmaz demeyin, modada her şey olabiliyor! Son dönemde eminiz çevrenizde görmüşsünüzdür, erkeklerde yaz çorap seçenekleri arasında babet çorapları da tercih edilmeye başlandı. Babet çorapları neden tercih ediliyor, ortalama erkek babet çorapları fiyatları ne kadar ve şimdiye kadar hangi ünlüler babet çoraplarını tercih etti konularına yanıt bulacağız.

Babet çorabı modası nasıl başladı?

Babetler için kadınların tercih ettiği bir çorap tipi olan ve bilek altında biten babet çorabı, erkekler tarafından tercih edilmeye başlandı, sebebi ise spor ayakkabı giyildiğinde çorabın gözükmemesi, son derece rahat olması ve görünmemesinden ötürü şık bir görüntü yaratmasıydı. Babet çorapları ile kombinlerine şekil veren erkeklerin sayısının artması ile birlikte bu moda iyiden iyiye tuttu, yayıldı ve ünlü isimlerin bile tercih ettiği bir trend haline geldi.

Hangi ünlüler babet çorabı giyiyor?

Lumberjack tarzı ayakkabılarda ya da Converse gibi bilekte biten ayakkabı modellerinde babet çorabı özellikle tercih ediliyor, erkeklerin özellikle şort giyerken bu çorabı kullandıklarını biliyoruz. Şimdiye kadar kameralara yansıyan kısmı ile, gazeteci Ahmet Hakan ve ünlü futbolcu Arda Turan şimdilik bilinen ‘baber çorabı’ tercih edenlerden! Kısacası çok farklı tarzlara sahip erkekler arasında bile moda olan bu ürün, 2015 yazına şimdiden damgasını vuracağa ve çok konuşulacağa benziyor.

Sosyal medyada çok konuşuluyor

Babet çorabı giyen erkek şunu da yapar, babet çorabı giyen erkek x yapar temalı espriler özellikle Twitter’da paylaşım rekorları kırsa da, stil sahibi erkekler bunu bir problem olarak görmediklerini söylüyorlar ve babet çorapları günden günde popülerliğini artırmaya devam ediyor! İşte o çoraplardan bazıları ve Ahmet Hakan’ın, Arda Turan’ın kameralara yansıyan çorap modası tercihi!