Örgü Bebek Etek Modelleri

0
2243

Ninelerimizin daha biz doğmadan kızım üşümesin, ele avuca gelince giyer diye ördüğü o minik etekleri hepimiz hala saklıyoruzdur evimizin bir köşesinde. Annemizin heyecanla giydirdiği sevimli pıtı pıtı örgü etekler günümüzde yine meydana çıkmaya başladı. Kalın yün örgü etekler çocuklarımızı soğuktan korurken, cıvıl cıvıl olmalarınızda sağlıyor.

Özellikle ev hanımları doğacak kız çocukları için bir şeyler örmeye, onları kendi elinden çıkan el emeği göz nuru kıyafetlerle giydirmeye daha çok hevesli olurlar. Doğuma yaklaşmadan, hemen model çıkarmaya başlarlar. Örgü eteklerde o kadar çok model vardır ki pilelisinden uzununa, minisinden kilosuna, saç örgülüsünden baklava desenlisine, çiçeklisinden çizgilisine sınırsız modelleri vardır.

Bazı kadınlarımız bu işi sadece kendi evlatları için yapmayı geçip bu işten para kazanıyorlar. Yeni dönemde ınstagram hesabı açıp ördüğü kız bebekler için kıyafetler, etekler satanlar bir hayli arttı. Eğer sizde minik kızlarımız için etek örme düşüncesi içinde iseniz, internetten değişik modeller öğrenebilirsiniz.

Minicik yırtmacı olan pembe bir etek hayal edin,  ya da rengârenk gökkuşağı misali pileli bir etek, üzerinde çiçek desenleri olan turuncu bir etek veya simsiyah minicik bir etek örüp altına beyaz fırfır dikip üzerini simgeleyebilirsiniz. Bunlar tamamen sizin hayal gücünüze bağlı. Eğer hali hazırda bir aile büyüğünüz var ise ben derim ki hiçbir şeye karışmadan direk gidip onun aklındaki modellerden faydalanın:)

Örgü Bebek Etek Modelleri