Marsel İlhan Wimbledon’da Zafere Yürüyor!

0
960

Tenis dünyasının gözü, dünyanın en prestijli kupalarından birisi olan Wimbledon açık’ta… Wimbledon tüm heyecanı ile sürerken turnuvadan bir iyi haber geldi! Temsilcimiz Marsel İlhan, ilk turda karşılaştığı Jerzy Janowicz’i eleyerek turnuvada ikinci tura yükseldi!

MARSEL İLHAN WIMBLEDON’DA İDDİASINI SÜRDÜRÜYOR

Temsilcimiz Marsel İlhan, tenis dünyasında ses getiremeyen ülkemizin en önemli raketlerinden birisi. Dünyanın en önemli tenis organizasyonlarından biri olan Wimbledon’da, bu sene ciddi bir hazırlık dönemi geçiren Marsel İlhan geçmiş yıllardaki hatalarını bir kenara bırakarak, dünya sıralamasında üst sıralarda bulunan rakiplerini devirmek için korta çıktı.

RAKİBİ DÜNYANIN 47 NUMARASIYDI

Marsel İlhan, ilk turların hep zor olduğu ifade etmişti. Bugün korttaki rakibi dünya tenis sıralamasında 47. sırada bulunan Jerzy Janowicz’di. Polonyalı tenisçi ile karşılaşan Marsel İlhan, rakibini 3-1 yenerek bir üst tura geçmeyi hak etti. 2010 yılında da karşılaştığı Janowicz’e kaybetmiş olan İlhan, bu galibiyeti ile rövanşı almış oldu.

marsel ilhan jerzy maçı detayları

BİR SONRAKİ RAKİBİ DÜNYA 14.’SÜ ANDERSON

Marsel İlhan’ın ikinci tura çıkması, Türk tenis tarihinde bir nevi ender görülen başarılardan biri olmuş oldu. Nitekim daha önce 2010 yılında bir kere ikinci tura çıkmayı başaran Marsel İlhan bu vesileyle bu rekorunu ikinci kere kırmış oldu. Ancak bundan sonraki süreç çok daha zorlu, İlhan’ın rakibi dünya 14.sü Kevin Anderson. Birçok önemli uluslar arası tenis turnuvasında başarılara sahip olan Kevin Anderson, temsilcimiz ile ilerleyen günlerde karşılaşacak.

KALPLERİMİZ MARSEL İLHAN’LA

Türk tenis tarihinde büyük bir isim olan Marsel İlhan, bundan sonraki maçlarında da başarı göstererek, ismini daha da yukarılara taşıyabilir. Kevin Anderson’ı geçtiği taktirde Wimbledon Tenis Turnuvası’nda Türk spor tarihinde yakalanmamış başarılara imza atması içten bile değil!