Kaçırılan Feride Adana’da bulundu

0
1198

Ramazan’a girerken ülkemizde en büyük problemlerden biri olarak gösterilen kadına şiddet, taviz olayları yine karşımıza çıkmaya devam ediyor. Arife günü 18 yaşındaki genç kız Cansu Kaya’nın arkadaşları tarafından cinsel şiddete maruz bırakılıp öldürülmesinin ardından herkes bu konuda sesini yine yükseltmişti ve Özgecan Yasası için bir kere daha kamuoyu oluşturmuştu. Ancak Cansu’nun uğradığı bu saldırının üzerinden yalnızca birkaç gün sonra, bir kötü haber de Muğla’dan geldi.

Muğla Üniversitesi öğrencisi olan Feride, 18 Haziran günü arkadaşları ile buluştu ve ardından ondan haber alınamadı. Feride’nin bir gün sonra, 19 Haziran’da arkadaşarına bir kısa mesaj gönderdi ve kaçırıldını söyledi. Bu olayın ardından Uzmanmoda.com olarak sizlere haberi aktarmıştık, ancak dün yaşanan, sevindirici bir gelişme oldu ve Feride sonunda bulundu. Feride’nin bulunmasını, üniversitede üyesi olduğu Kadın Kolektifleri tarafından açıklandı.

Resmi Twitter hesaplarından açıklama yapan Kolektifler; ‘Feride bulundu. Şu anda Adana’dan Muğla’ya geliyor’ şeklinde bir ifade kullandı.

Feride’yi kaçıranlara ne olacak?

Herkesin aklındaki soru, bu olay her ne kadar sorunsuz bir şekilde kapanmış gibi gözükse de, olası bir cinayet ya da benzeri kötü durumlarda onu kaçıranların ne ceza alacağını herkes merak ediyordu. Şüphelilerden Ahmet A., 01 plakalı aracı ile Feride’yi Muğla’da kaçırdı ve büyük bir şans olarak, Feride kaçırıldığına yönelik bilgiyi arkadaşlarına iletti.

Özgecan Yasası bir an önce çıkmalı

Tecavüz ve kadına yönelik şiddet konusunda artık net adımlar atılmasını isteyenlerin yüksek sesle dile getirdiği Özgecan Yasası için insanlar bastırmaya devam ediyor. Konuya müdahil olan Kadın Kolektifleri ve diğer kadın aktivist gruplar bu yasanın ivedilikle geçmesini istiyor, politikacıların bu konuyu ne kadar dikkate alacağını zaman içinde göreceğiz.