Elmalı Makyaj Temizleyici Tarifi

0
1145

Elmalı Makyaj Temizleyici Tarifi

Makyaj temizliği cildinizin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Cildinizden arındırmadığınız makyaj, zamanla cilt gözeneklerinizi tıkayabilir böylece cildinizde sivilce ve siyah noktalarda artış görülebilir, hatta erken yaşlanmaya neden olabilir.

Bu nedenle size önerebileceğimiz tamamen doğal ve sağlıklı elmalı makyaj temizleyici tarifini kullanıp cildinize gereken özeni gösterebilirsiniz. Bu tarifimiz için kullanacağımız içerisinde cildin yenilenmesine yardımcı olan E vitamini bulunduran elma, ciltte oluşan kuruluk ve çatlamayı önlemekle kalmayıp cilde derinlemesine bir nem kazandırıyor, aynı zamanda ciltte meydana gelen iltihaplı sivilceleri de iyileştiriyor. Karışımda bulunan süt ise cilde parlaklık ve canlılık kazandırıyor.

Bu malzemelerin dışında kullanacağımız elma yağı ise cildin kolayca temizlenmesini sağlıyor.

Peki cilde oldukça yararlı etkileri olan bu tarifi nasıl hazırlayacağız? İşte tarifimiz için kullanacağımız malzemelerin miktarı: 1 adet elma, 1 tatlı kaşığı elma yağı ve 400 gr. civarı süt. Tarifi hazırlamak için öncelikle elmanızı kabuklarını soymadan rendeleyiniz. Rendelediğiniz bu elmayı 400 gr. sütün içine koyarak tahta bir kaşık ile karıştırarak pişiriniz.

Daha sonra ise bu karışımı blendırla ezdikten sonra süzgeçle süzünüz. Süzdüğünüz kısma elma yağını ilave edip kapalı bir cam kavanoza koyabilirsiniz. Hazırladığınız bu karışımı dilediğiniz zaman makyajınızı temizlemek amacıyla kullanabilirsiniz. Kullanmadığınız zamanlarda tarifi buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.