Gülben Ergen Makyajı Nasıl Yapılır?

0
3237

Gülben Ergen Makyajı Nasıl Yapılır?

Herkes bir ünlüyü beğenir ve hayran olur. Onun gibi giyinmek onun gibi görünmek ister.

Evet, Gülben Ergen severler için bu yazımızda sizlere Gülben Ergen makyajının nasıl yapıldığını anlatacağım.

Basit makyaj oyunlarıyla bu güzel görünüme sahip olmak mümkündür.

Bu küçük adımları izleyerek çok sevdiğimiz Gülben Ergen’in makyajına kavuşabilirsiniz.

  • Gülben Ergen in yaptığı makyajlardan ilk gözümüze çarpan elmacık kemikleridir. Elmacık kemiklerini ön plana çıkarmak için yapmamız gereken basit şeyler var; iki farklı renkte allık kullanıldığını görüyoruz. Elmacık kemiğinin hafifçe alt kısmına koyu renk allık geçişi yapılır ve daha sonra kemiklerin üst kısmına da daha açık en tonunda bir allık uygulaması yapılır.
  • Allık uygulaması bittikten sona sıra gözlere geldiğinde far seçimimizi mutlaka kahverengi ve tonlarından yana yapmamız gerekmektedir. Ayrıca şeftali tonları da kullanılabilir. Göz kalemi için de kesinlikle siyah rengi tercih etmelisiniz.
  • Dudaklar için hiçbir zaman abartılı bir renk kullanmayan Gülben Ergen her zaman doğal bir görünüm kullanıyor. Hata bazen ruj bile kullanmayıp sadece dudak koruyucu sürmeyi tercih etmektedir. Genel olarak dudak koruyucu sürse de ruj kullanacağı zaman da hafif ve açık tonları tercih ediyor.

Bu makyajın size çok yakıştığını düşünüyorsanız bir önerimiz daha var. Gülben Ergen makyajına en çok yakışan saç rengi açık kahve ve sarı tonlarıdır. Güzel sanatçımız sadeliği ön planda tutarak tatlı bir görünüm elde ediyor. Yazımızdan da anlaşılacağı gibi makyajında abartı aramıyor. En çok kullandığı renkler şeftali tonlarıdır.

Gülben Ergen Makyajı Resimleri