Eyeliner Çekmenin Farklı Yolları

0
1479

Artık gözlerde kalem yerine eyeliner çekmek moda… Gözleri etkileyici hale getirmeye yardımcı olan eyelinerın birçok farklı modelleri mevcuttur. Her göze göre farklı modeller ile gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Eyeliner sürmek dikkat ve özen ister ama sürdükçe eliniz alışacaktır.

İlk defa kullanıyorsanız likit eyeliner ile başlamayın kalem şeklindeki eyelinerı kullanmak size daha rahat gelecektir. Keçe uçlu olan kalem eyeliner ya da jel şeklindeki eyeliner kullanabilirsiniz. Gözünüzün üstüne çizgi çekin kuyruğa doğru uzatın. Kuyruğu yapmakta zorlanıyorsanız nokta şeklinde yapıp birleştirebilirsiniz. Ne kadar uzunlukta kuyruk seviyorsanız bunu siz belirleyeceksiniz.

Eyeliner Çekmenin Farklı Yolları

Eyelinerı sürmekten korkmayın bayanlar deneme yanılma ile mutlaka alışacaksınız çünkü J gözünüzün üzerine çektikten sonra alt kirpiklerinizin altına da çektiğinizde daha güzel bir görünüm oluşturur. Krem eyeliner ile kalın çizgi çizmek ve kuyruk yapmak daha kolay olacaktır. Nasıl bir eyeliner çekeceğinize karar verdikten sonra sürme aşamasına geçebilirsiniz. Göz kapağınıza pudra sürdüğünüzde daha rahat eyeliner kullanırsınız.

Aşağı doğru gözlerinizi eğin ve kirpiklerimizin dibine kadar eyelinerı çekin. İnce bir çizgi çizin ve üzerine bir kat ve elinizi titremden bir kat daha sürün. Kalınlığı isterseniz toz far ile de arttırabilirsiniz. Kuyruk şamasına gelince gözün bitiminden bir çizgi çekin ve istediğiniz uzunluğu belirleyin. Ve eyelinerı tamamlayan maskaranızı sürün. İki kat maskara gözlerinizin daha çok ortaya çıkmasına yardımı olacaktır. Bakışlar her şeyi anlatır ve gözler için küçük noktalara dikkat ettiğinizde gözlerinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Haydi bayanlar aynanın karşısına J