Göz Kalemi Sürme Teknikleri

0
1171

Göz Kalemi Sürme Teknikleri

Tarihi çok eskilere dayanan, eskiden bu zamana ‘sürme’ olarak bilinen göz kalemi, günümüzde en çok kullandığımız makyaj ürünlerinden bir tanesi haline gelmiştir. Ancak gözlerimizde istediğimiz imajı yaratmak için bazı göz kalemi sürme tekniklerini iyi bilmemiz gerekmektedir.

Böylece büyük gözlerimizi küçük ya da küçük gözlerimizi dilediğimiz gibi büyük gösterebiliriz.  Peki gözlerimizde istediğimiz görüntüyü yakalamamızı sağlayacak olan bu teknikler nelerdir? Bu tekniklere geçmeden önce bilmemiz gereken şey; gözün üst kısmına yani kirpik diplerine sürülene ‘ eyeliner kalem ‘ , gözün alt kısmına sürülen kaleme ise ‘ göz kalemi ‘ adını verdiğimiz. Şimdi gelelim bu tekniklere. İlk olarak gözaltınıza uygulayacağınız kalemde bir buğu ve gölge hissi yakalamak istiyorsanız; göz kaleminizi bir fırça veya hafif ıslak bir kulak çubuğu yardımı ile gözaltınıza yaymanız gerekiyor.

İkinci tekniğimiz ise gözleri birbirinde uzak olan kimseler için. Bu kimseler bu uzaklığı gizlemek için kalemlerini gözlerinin ortasından başlayıp göz pınarlarına doğru taramalı ve aynı işlemi gözlerinin üstlerine de yapmalıdır. Son olarak çekik gözlere ve anlamlı bakışlara sahip olmak isteyenler için üçüncü tekniğimiz kedi makyajı.

Bu makyaj için kalemle gözün bitiş çizgisine bir nokta bırakıp sonrasında bu noktayı şakaklara doğru uzatıp doldura doldura göz kapakçığına inmelisiniz. Bu adımda kalemi kirpik diplerine yaymanız kirpik altlarında oluşan beyaz boşlukları önleyecektir.