Gözaltı Şişkinliklerini Makyaj İle Kapatma

0
1133

Gözaltı Şişkinliklerini Makyaj İle Kapatma

Birçok bayanın derdi olan gözaltı şişkinlikleri için makyaj ile bu görünümü nasıl en aza indirebiliriz sizlere bunları anlatmak istiyorum. Öncelikle niçin gözaltı şişkinlikleri meydana gelir onlara değinelim.  En büyük sebeplerinden birkaç tanesi şu şekildedir.  Uykusuzluk ve stres.

Peki, makyaj ile nasıl bu görünümü gizleyebilirsiniz.  Cilt renginize uygun bir tonda gözaltı kapatıcısı sürün. Seçim yaparken opak renkler kullanmak daha doğal bir görünüme yardımcı olur. Daha iyi sonuçlar alabilmek için cilt renginizin iki ton koyusunu gözaltınıza sürdüğünüzde daha iyi sonuçlar alırsınız.

Sıra geldi makyajı nasıl yapacağınıza… Öncelikle gözaltınızı uygun nemlendirici ile nemlendirin. Yaklaşık 15 dakika bekleyin nemlendirici etkisi yüze yayılsın. Daha sonra teninizin rengini bilip iki ton koyusu olacak şekilde gözaltı kapatıcısını sürün. Bu gözaltınıza ışıklandırma yapacaktır ve pürüzlerin görünmesini azaltacaktır.

Gözaltınıza süreceğiniz renk de çok önemlidir. Makyajınız tamamen bittikten sonra pürüzlerinizin tamamen kapandığını anlayabilmek için bir aynayı gözaltınıza tutun ve gözaltı şişkinliğinizin kapanıp kapanmadığını kontrol edebilirsiniz.  Gözaltı şişkinliklerini azaltmak için mutlaka düzenli bir uyku hayatınız olsun ve stresten uzak durmaya çalışın. Sigara ve kafeinli içeceklerden uzak durmak da gözaltı şişkinliklerini azaltacaktır.

Güzel bir görünüme sahip olabilmek için biraz dikkatli davranmak çoğu pürüzü en aza indirmek için yeterlidir.