Sizi Bambaşka Birine Çevirecek Makyaj Hileleri

0
1107

* Fondöteni avucunuzun içerisine bir miktar alarak, özellikle daha hassas olan burun kenarları, alın ve çene bölgenize daha yoğun olmak üzere, parmak uçlarınızla cildinize uygulayın. Daha sonrasında bir pamuk ya da kalın ama yumuşak kıllı bir fırçayla cildinize iyice homojen oluncaya kadar yaymalısınız.

* Açık renk bir rujla dudaklarınızı boyamadan önce dudaklarınıza bir kat koruyucu krem kullanmanız önerilir. Rujunuzun üstüne sedefli renksiz ya da pembe bir parlatıcı sürerek dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

* Göz makyajındaki asıl amaç göz kenarlarında bulunan çizgileri ışık oyunlarıyla saklamaktır. Kendinizi yorgun hissediyorsanız gözleriniz makyajla boğmamalısınız. Bu gözlerinizdeki yorgunluğun daha da çok belirginleşmesine yol açmaktadır.

* Işıl ışıl bakan gözler için, göz çevrenizi belirginleştiren kaşlarınızın düzenli olarak düzeltilmesi ve fazlalıklarının alınması gereklidir. Depresyona yatkın kış aylarında bu alışkanlığınızı bırakmamalısınız.

* Ne kadar yorgun olursanız olun, ne kadar uykunuz gelmiş olursa olsun makyajınızı temizlemeden asla uykuya dalmamalısınız. Gün boyunca cildinizin hava almasını engelleyen makyaj ürünleri gece boyunca cildinizi kapatarak hava almasını engeller. Cildinizde derin kırışıklıkların oluşmasını sağlar. Yatağınızın başucuna makyaj temizleme mendilleri koyarak, mutlaka yüz temizliğini yapmalısınız.

* Sigara içmek ciltte yer alan kılcal damarlara oksijen taşınmasını önleyerek cildin daha soluk ve cansız görünmesini sağlar. Ayrıca kazayağı denilen göz kenarlarındaki kırışıklıkların derinleşmesine neden olur. Eğer kusursuz bir cildiniz olsun istiyorsanız sigaraya veda etmelisiniz.

* Kirpiklerinizin daha gür görünmesi için öncelikli olarak bir kirpik kıvırıcı kullanmalısınız. Rimelinizi hiçbir kirpiği atlamadan aşağıdan yukarıya doğru kirpiklerinize uygulamalısınız. Sonrasında rimelin fırçasıyla kirpiklerde zigzag hareketi yapmanız kirpiklerinizin daha dolgun görünmesini sağlayacaktır.

* Kırmızı, koyu pembe ya da fuşya bir ruj kullanmak istiyorsanız, göz makyajınızı hafif tutmanız gereklidir. Bu tondaki rujlarla ağır bir göz makyajı basit görünmenize neden olur. Yumuşak bir far rengi kullanarak, çok ince bir eyeliner ve birkaç kat rimel kullanımı göz makyajınız için yeterli olacaktır. Kullanacağınız allığın pudra veya krem tonlarda olması koyu renk rujunuzun etkisini arttıracaktır.

* Sizin için gerekli olan ruj rengini bulamadıysanız ya da bir türlü alacak fırsatınız olmadıysa yapmanız gereken rujunuzun rengini istediğiniz tona getirmek için kapatıcınızla ya da fondöteninizle karıştırmanızdır. Dilerseniz elinizin üzerinde rujunuz ile fondöteninizi karıştırabilir, isterseniz de dudaklarınıza rujunuzu kullanmadan önce ince bir tabaka fondöten sürebilirsiniz.