Yazın Kadınların En Çok Uğraştığı Belalar!

0
1160

Her ne kadar zor olsa da yaz mevsimi artık geldi çattı, haliyle yeni trendler, yeni modalar… Ancak aynı zamanda yaza özel yeni belalar da geldi! Kadınların yaz mevsiminde en çok uğraştığı, onların başının belası olan durumları topladık bakalım ne kadar yakın gelecek!

1- Straplez bluzlar

Bluzlar elbette yazın rengidir ancak zaman zaman da ciddi bir problem! Çekilen, daraltan ve bunaltan bu bluzlar gerçekten çok can sıkıcı değil mi?

2-Koltuk altı terleri

Ne kadar deodorant kullanırsanız kullanın, koltuk altı terleri ile mücadele gerçekten zor… Buna karşılık olarak koltuk altı terlemeyi önleyen ürünlerden kullanabilirsiniz.

3- Yazın akan makyajlar

Siz saatlerce hazırlanıp makyaj için uğraşırsınız, ancak sıcaklar o güzel makyajınızı anında eritebilir! İşte bununla mücadele etmesi gerçekten zor. Havalara dikkat…

4- Bacak pişiği yaratan kızarıklıklar

Bazı elbiseleri tercih ederken yalnızca görüntüsüne bakarız ancak havanın sıcak olması ile birlikte özellikle elbise darsa gerçekten bacakta kızarıklıklar, can sıkıcı problemler görebiliyoruz!

5- Çatlayan topuklar

Topuklu ayakkabı giyenler, ya da farklı ayakkabıları tercih edenler çok iyi bilir ki yazın çatlayan topuklar en büyük dertlerden. Verdiği acıyı ise yalnızca çeken bilir… Bunun için topuk kremi kullanabilirsiniz.

6- Terleyen ense

Saç modeliniz ne olursa olsun ensenin terlemesi tam bir bela. Üstelik bu sorunun gerçekçi bir çözümü de yok… Bu yüzden saçını açamayan birçok kadın var ve kısa saçlar belki de bu yüzden moda!

7- Yarısı silinmiş ojeler

Oje sürmek bir sanat, ancak oje sürdükten sonra bir de bunun silinme süreci var. Bu süreci sorunsuz atlatmak için yapmanız gerekense dikkatli olmak. Ama bazen güneş o derece ciddi bir problemdir ki, ojelerin silinmesine karşı bir önlem bile aldırmaz:(