Abiye Kıyafetler

0
2165

Abiye Kıyafetler

Abiye olan ve abiye kavramı içerisine yerleşmiş olan gece kavramı günümüzde artık kalkmış abiye sadece gece kıyafeti olarak bilinmeyen sadece özel davetlerimiz de ve özel organizasyonlarda giydiğimiz bir kombi-n haline gelmiştir.

Abiye kıyafetler her dönem bir şekilde modaya ayak uydurarak çok farklı şekillere girmiş olsa da abiye kavramının içinde yatan daha ağır, daha sade, daha romantik ve daha şık kavramı asla yıkılmadan bu günlere gelmiştir. Sizin de abiye kavramı içerisinde bunlardan biri var ise siz de bizimle aynı düşünüyorsunuz demektir. Abiye kıyafetler genel olarak düğün gibi nişan gibi davetlerde giyildiği bilinse de artık sadece düğünlerde nişanlarda değil, nikah organizasyonlarında, sünnet törenlerinde, yaş günü partilerinde, kına gecelerinde ya da mezuniyet özel günlerinde de aynı şekilde giyilmesi gereken bir kombin olarak karşımıza çıkmaktadır.

Abiye kıyafetler her ne kadar her sene yaz ve kış dönemi boyunca bir çok şekle girip dolaplar da çokça değişik şekillerde görünse de aynı şekilde varlığını sürdüren ve davetlerde bizim ve karşı tarafın bizim için ne kadar önemli olduğunu göz önüne sunan bir önemli konu olarak devam etmektedir. Her sene kendini yenilese de en doğrusunu ve en iyisini yine bizim bildiğimiz bizim bedenimiz bize en iyi yakışan olarak dolaplarımıza giren abiye elbiselerin ve abiye takımların düğünler bitmeden ömrü de bitmez.