Bu yaz herkes ‘Cowgirl’

0
1233
şık cowgirl kombinleri

 

Son zamanların iddialı moda akımı ‘Cowgirl‘ tarzı, bu sene de popülerliğini koruyor. Vintage modasının en tarz temsilcisi olan kovboy çizmeleri, 2015 ilkbahar yaz sezonunda da ortalığı kasıp kavuracak

‘Cowgirl’ moda akımı son yıllarda bir hayli dikkat çekiyor. Tabii bu çekiciliğin altındaki sebep; bohem akımının önlenemeyen yükselişine bağlayabiliriz. Bohem stili sağ olsun ki, kovboy tarzını da yine ve yeniden popüler kıldı.

Haliyle bu sene de kovboy çizmelerine sıkça rastlayacağız. Hatta sokaklarda efil efil eteklerin altına kovboy çizme giyenleri görürseniz hiç şaşırmayın. Moda da ‘Cowgirl’ olarak adlandıran bu tarz; biraz kaygısız ama biraz da vahşi bir izlenim sunuyor. Fakat hangi kadın giyerse giysin seksi bir hava kattığı şüphesiz. Hollywood’un her zaman şık ve tarz yıldızları arasında yer alan Sienna Miller, kovboy çizmeleriyle o kadar bütün oldu ki, ‘Cowgirl’ tarzını markalaştırdı resmen. Günlük hayatında da bohem tarz kıyafetler giyen Miller, modern bir hava katarak da cowgirl akımına farklılık getirerek stil ikonu lakabının da hakkını veriyor.

Gelelim bu seneki kovboy çizme modellerine… 2015 kovboy çizme trendlerinde nakışlara, toka detayları ön plana çıkacak. Hafif modern tasarımlarla göz dolduran bu çizmeleri ayağımızdan çıkarmak istemeyeceğiz.

Günümüzün en moda vintage tarzı kovboy çizmeleri, doğru kıyafetle giyildiğinde etkileyici bir moda akımı yaratabiliyor. Mini bir kot şortun üstüne hafif salaş bir gömlek ve altına giyeceğimiz kovboy çizmesi, bizi muhteşem göstermeye yetecektir. İsterseniz dantelli elbiseyle de bu tarzı yakalayabilirsiniz. Tabii püsküllü bir çantayı da yanımıza almayı unutmayalım.

Çizmemizi illaki kahverengi olarak seçmek zorunda değiliz. Canlı renklerle tasarlanan desenli bir kovboy çizmeleri de fark yaratmamıza yardımcı olacaktır.